Skip to Content

Reference v oblasti zakázkového vývoje HW

Jednotka pro hlášení na vlakových nádražích

Jedná se o zakázkový modul, který řeší galvanicky oddělenou audiocestu s možností elektronické regulace hlasitosti. Dále systém umožňuje připojit přijímač pro nevidomé a další zařízení na vzdálené vstupy a výstupy. Distribuované řízení využívá sběrnici RS485.

His-voice

Tester pro automobilové klimasedačky (LIN komunikace)

Jedná se o speciální převodník, jehož FW byl navržen speciálně pro tuto aplikaci. Umožňuje řídit až 4ks ventilátorů připojených na jednu komunikační sběrnici LIN. Převodník umožňuje přímé ovládání pomocí 4 potenciometrů, nebo je možné ovládat jednotlivé ventilátory pomocí speciálně navrženého programu na PC přes rozhraní USB. Celý systém pak slouží jako pro testování prototypů nových automobilových sedaček vyvíjených firmami Proseat, Škoda, Johnson Controls. 

            

Visual Poi V3 (Pyroterra Lighttoys)

Jde o zakázkový produkt speciálně vyvinutý pro firmu Pyroterra s.r.o., která se zabývá produkcí světelných a ohňových show a zároveň vyrábí a prodává s tím související produkty do celého světa. Firma Alvat s.r.o. dle specifikace kompletně vyvinula nový produkt s označením "Visual Poi V3". Jedná se o speciální projekční zařízení obsahující 160 RGB LED (80 na každé straně), které při pohybu vytvářejí v prostoru požadovaný obraz. Celou show (sekvenci obrázků) je možná vytvořit na PC a poté nahrát do zařízení pomocí USB rozhraní. Jádrem zařízení je 32-bitový mikrokontrolér, napájení pak zajišťuje Li-Ion akumulátor. Navíc obsahuje zařízení i RF přijímač a je ho tak možné ovládat pomocí bezdrátové klíčenky.

   

Řídicí jednotka pro jednozónovou rekuperaci

Jednoduchá řídicí jednotka vznikla na základě potřeby řízení větrání/rekuperace v menších prostorách společně s požadavkem na ekonomičnost celého řešení. Důsledkem těchto priorit je produkt, který disponuje všemi nezbytnými funkcemi a vlastnostmi a zároveň je velmi jednoduchý a uživatelsky přívětivý.

Řídicí jednotka je navržena do krytu od ABB (řada Tango, Element nebo Time), což zaručuje její bezproblémové zasazení do interiéru. Přepínání jednotlivých režimů, nastavování intenzity větrání, časů atd. se provádí velice rychle a snadno pomocí rotačního ovladače. Zpětnou vazbu o nastavených hodnotách uživatel dostává pomocí řady decentních LED diod. Profesionální dojem je podpořen "měkkými" přechody při řízení LED. Virtuální ukázku funkce můžete vidět zde.

 

Řídicí systém ventilátorů pro zimní zahrady

Systém řízení ventilátorů pro zimní zahrady se skládá z řídicí jednotky a "silového" akčního členu(ů), které spolu obousměrně komunikují. Řídicí jednotka vybavená grafickým displejem nabízí snadnou konfiguraci a intuitivní ovládání celého systému. Akční člen, který se umístí poblíž ventilátoru do běžné instalační krabice, umožňuje připojení několika ventilačních panelů s řízenou klapkou a otáčkami ventilátoru. K systému může být připojeno několik teplotních a vlhkostních čidel. Virtuální ukázku grafického uživatelského rozhraní můžete vidět zde.

 

Testovací jednotka ventilátorů autosedadel

Jednotka se skládá ze dvou samostatných částí (kontrolérů), kde každá je nezávisle nastavitelná. Obě části jsou vybaveny otočným ovládacím prvkem pro nastavování 40%-90% otáček nebo vypnuto. Řídicí jednotka je přizpůsobena pro řízení ventilátoru v sedáku i opěradle.Mikroprocesorová řídicí jednotka umožňuje uložení předvolby otáček po zapnutí pro obě části nezávisle.

Systém slouží jako přípravek pro testování prototypů nových automobilových sedaček vyvíjených firmou Proseat

 

Interfacové moduly pro systém Rack 19''

Zařízení je určené převážně pro laboratorní testování, konkrétně pro připojení řídící jednotky motoru. Jedná se celkem o 8 typů modulů (napájení zdroj, analogové vstupy, PWM výstupy atd.). Naše firma řešila kompletní návrh a realizaci jak elektrické, tak i mechanické části.

     

Jednotka pro řízení protipožárních roletových systémů

Jednalo se o zakázkový vývoj zařízení, které slouží pro řízení pohonů protipožárních rolet. Oproti podobným zařízením má náš výrobek některé unikátní vlastnosti, jako je například možnost řízení spřažených vícemotorových rolet, logování událostí, hlídání proudů apod. Na základě požadavků zákazníka byla jako alternativa k plné verzi navržena ještě zjednodušená verze pro méně náročné aplikace. Do současné doby bylo instalováno již více než 500ks těchto jednotek.

      

Řídicí jednotka decentrálního rekuperačního větrání

Decentální rekuperace spočívá ve využití malých tepelně-akumulačních vložek a dvojice ventilátorů pro každou zónu. Náš výrobek umožňuje dle nastavených časových programů (případně dle vlhkosti a teploty vzduchu) řídit výkon a směr otáčení ventilátorů. Ovládání je zajištěno pomocí multifunkčního ovladače a přehledného grafického menu.

  • Procesor s jáderm ARM Cortex-M3.
  • Grafický displej 128x128.
  • Hodiny reálného času.
  • Nezávislé řízení až 3 okruhů.

 

Modul pro řízení vstřikovacích ventilů a jiných solenoidů

Tento zakázkový modul byl vyvinut pro Výzkumné centrum motorů a automobilů Josefa Božka při Fakultě strojní na ČVUT Praha. 

Popisovaný modul slouží k řízení nejrůznějších solenoidů, jako jsou vstřikovací ventily, ventily pro ovládání pneumatických systémů atd. Řízení je prováděno tzv. metodou peak and hold, což znamená, že po aktivaci vstupního signálu se připojí na ventil plné napájecí napětí a je sledován protékající proud. Jakmile proud dosáhne předem nastavené hodnoty, přepne se buzení do PWM módu, v němž je pomocí regulátoru udržována druhá nastavená hodnota proudu. Zajímavý je především maximální proud až 20A a speciální způsob řešení odvodu energie z připojené indukčnosti pro urychlení doby vypnutí.

    

Jednotka pro snadné časování úkonů v gastronomii - elektronická minutka

Jednotka byla navržena pro fritézy používané v rychlém občerstvení KFC. Speciální požadavky byly kladeny především na velmi snadné ovládání a odolnost proti mastným výparům.